چرا ظروف مسی سیاه میشود ؟

من زهرا حیدری هستم امروز میخوام در مورد این صحبت کنیم که چرا ظروف مسی سیاه میشود ؟ جواب این سوال بسیار ساده هست دلیلش این هست که ویژگی مس اینه که سیاه بشه ، مس با هوا و آب واکنش نشون میده و رنگش سیاه و کدر میشه و به اصطلاح اکسید میشه پس جای این نگرانی نیست .

آیا مس اصل سیاه میشود ؟

بله مس اصل سیاه میشود ، اصلا مسی که سیاه نشود باید بهش شک کرد ، مگه اینکه اون ظرفی که خرید کردید نانو شده باشه ، مثل بیشتر ظروف مسی که ما در سایت مس حیدری عرضه میکنیم ، اگه ظروف مسی نانو شده بخرید نباید نگران سیاه شدن رنگش باشید چون رنگش ثابت میمونه ، البته این نکته حواستون باشه که حتی ظروف مسی نانو شده اگه نکاتی رو رعایت نکنید ممکنه سیاه بشه که در مقالات دیگه توضح داده شده .

مس سیاه شده رو چطور تمیز کنیم ؟

برای تمیز کردن ظروف مسی سیاه یا به اصطلاح اکسید شده چندین راه وجود داره که به انها اشاره میکنیم :

  1. استفاده از محلول مس پاک کن : این محلول به سادگی ظروف مسی شما رو براق میکنه و لکه های سیاه رو از بین میبره ، درست مثل ریکا استفاده میشه به این صورت که محلول رو روی ظرف بریزید و با یک استکاج خیلی نرم بشویید بعد باید سریع خشک کنید .
  2. با استفاده از آبلیمو نمک : با استفاده از آبلیمو و نمک میتوانید ظروف مسی رو تمیز کنید به این صورت که آبلیمو رو با نمک مخلوط کنید و قسمت سیاه شده ظرف با استفاده از اسکاج نرم بشوییید و بعد باید سریع با یه دستمال حوله ای خشک کنید .
  3. استفاده از رب : روش سوم استفاده از رب برای تمیز کردن ظروف مسی هست به این صورت که رب رو به قسمت های کدر شده ظروف مسی بمالید و بعد شستشو دهید تا لکه ها از بین رود بعد بشویید و سریع خشک کنید .
  4. استفاده از جلاسنج : روش آخر استفاده کردن از جلاسنج برای تمیز کردن ظروف مسی هست به این صورت که با استفاده از پنبه یا دستمال حوله ای جلاسنج رو روی ظرف بمالید و تا زمانی که مس به براقیت برسد ادامه دهید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *